Aktuality

Návod na rezerváciu vozidla vo Wible Drive

Máte svoje vozidlo v servise resp. máte naplánovaný termín a potrebujete náhradné vozidlo? Alebo potrebujete auto na výlet alebo služobnú cestu? Vďaka Wible Drive od Kia nebol prenájom vozidla nikdy jednoduchší. Prenájom vyriešite jednoducho cez mobil.

Stiahnutie a inštalácia aplikácie

Aplikácia je dostupná pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS. Stiahnutie a inštaláciu aplikácie spustíte:

a) kliknutím na niektorý z obrázkov,
b) načítaním QR kódu,
c) zadaním Wible Drive do obchodu s aplikáciami v zariadení (Obchod Play/App Store)


Aplikácia Wible Drive vás zachráni vždy, keď potrebujete náhradné vozidlo alebo si potrebujete požičať auto z iného dôvodu.


Rezervácia vozidla

Po nainštalovaní otvorte aplikáciu Wible Drive. Odporúčame v zariadení zapnúť funkciu Poloha/GPS, zjednoduchší to vyhľadávanie najbližšieho predajcu Kia. Po prvom spustení sa zobrazia základné informácie o možnostiach aplikácie. Po prejdení všetkých tipov sa zobrazí mapa.

1.) V hornej časti aplikácie zadajte termín prenájmu vozidla.

2.) Do vyhľadávania zadajte najbližšie mesto – Žilina (v čase testu nefungovalo vyhľadávanie podľa názvu predajcu a PSČ). Následne sa vám zobrazia dostupní predajcovia Kia. Kliknutím na jednotlivých predajcov si viete pozrieť aktuálnu ponuku vozidiel v danom termíne.

3.) Kliknite na vozidlo, ktoré si chcete prenajať. Zobrazia sa informácie o vozidle. Pre pokračovanie  kliknite na tlačidlo Ďalej.

4.) Následne sa zobrazia podmienky prenájmu – informácie k poisteniu a k max. nájazdu kilometrov. Ak súhlasíte s podmienkami, kliknite na tlačidlo Rezervovať.

 

 

Registrácia do účtu Kia

Pred zadaním platobných údajov je potrebné sa prihlásiť do účtu Kia. Pokiaľ nemáte ešte účet vytvorený, pokračujte podľa galérie nižšie.

 

 

Objednávka a platba

1.) Potvrďte obchodné podmienky a marketingové oslovenie (nepovinné). Potvrdenie všetkých prvkov je možné jedným tlačidlom alebo individuálne pre jednotlivé prvky. Obchodné podmienky sú povinné na potvrdenie.

2.) Zadajte svoje meno, priezvisko a telefónne číslo.

3.) Zadajte adresu. Začnite s výberom PSČ.

4.) Zadajte údaje o vodičskom preukaze a následne spôsob platby. Platba sa vykonáva bankovou platobnou kartou – kreditnou kartou alebo debetnou kartou. Pri prevzatí vozidla budete vyzvaný k predloženiu vodičského preukazu a občianskeho preukazu. Postupujte postupne podľa krokov v galérii nižšie. Polia vyznačené hviezdičkou sú povinné.

V tomto kroku je možné zadať aj fakturačné údaje na firmu. Potrebné je ťuknúť na políčko Faktúra.

Následne zadajte platobné údaje. Ak sú údaje v poriadku, ťuknite na tlačidlo „Celkom xy €. Objednať s povinnosťou platby“.

Po potvrdení údajov môže prísť 2FA overenie z vašej banky. To potvrďte (mobilná aplikácia, SMS…).

Potvrdenie objednávky

Po úspešnom zaplatení objednávky sa v aplikácii zobrazí notifikácia o úspešnej rezervácii. Rezervácia je vyznačená aj v aplikácii na domovskej obrazovke.

Potvrdenie rezervácie vám príde na e-mail.

Polhodinu pred prevzatím vozidla vám príde pripomínajúca SMS. Rezerváciu vozidla je možné uložiť do kalendára (Apple aj Android).

V aplikácii je možné zrušiť rezerváciu najneskôr hodinu pred prevzatím vozidla. Stačí kliknúť na nadchádzajúcu rezerváciu a zrušiť rezerváciu.

Vrátenie vozidla je možné predĺžiť o jednu hodinu. V rámci 24 hodín je tarifa nájazdu 150 km. Každý kilometer navyše je spoplatnený sumou 0,24 €. Taktiež neskoré vrátenie vozidla je dodatočne spoplatnené.

Vrátenie vozidla

Pred vrátením vozidla je potrebné natankovať vozidlo doplna. Náš pracovník skontroluje stav vozidla a najazdené kilometre. Ak je všetko v poriadku, náš pracovník ukončí prenájom vozidla a vám príde upozornenie do aplikácie, e-mailom aj SMS.

V aplikácii sa po nájme vozidla objaví značka RETURNED.

Leave a Comment