Opel Grandland

🔋 Motor, prevodovka, pohon
Benzín: 1.2 TURBO (130 koní), 6-stupňová manuálna alebo 8-stupňová automatická prevodovka, predný pohon
Diesel: 1.5 TURBO (130 koní), 8-stupňová automatická prevodovka
Plug-in Hybrid: PHEV 224 koní; 1.6 TURBO (180 koní) + elektromotor (110 koní), 8-stupňová automatická prevodovka, 4×2 (pohon predných kolies)
GSe 300 koní; 1.6 TURBO (180 koní) + elektromotor (110 koní) + elektromotor (113 koní), 8-stupňová automatická prevodovka, 4×4 (pohon všetkých kolies)

🧰 Servis a záruka
Spaľovacie motory: 2 roky bez obmedzenia nájazdu km + 3 roky na motor, prevodovku a rozvody do 150 000 km
Elektrické: 2 roky bez obmedzenia nájazdu km + 3 roky na motor, prevodovku a rozvody do 200 000 km

💲Financovanie Opel
Opel FLEXLEASE (leasing)
Opel Paušál (operatívny leasing)

🛜 Mobilná aplikácia
myOpel

⭐ Bezpečnosť
5* Euro NCAP (2017), nočné videnie, adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, automatické núdzové brzdenie, udržiavanie v jazdných pruhoch, Intelli-Lux® LED Pixel adaptívne matrix svetlá

📱 Infotainment
Pure Panel – 12“ digitálny prístrojový panel + 10“ multimediálny systém Multimedia Navi Pro s 3D navigáciou a bezdrôtovým Android Auto/Apple CarPlay

💺Komfort
Certifikované ergonomické kožené (alebo Alcantara) AGR sedadlá ovládateľné v 16 smeroch v vyhrievaním aj vetraním, vyhrievané čelné sklo Thermatec, bezdotykové otváranie batožinového priestoru

🔝Nadštandardné technológie
Automatický parkovací asistent, predná a zadná kamera, volič jazdných režimov Intelli-Grip

OPEL GRANDLAND

Opel Grandland je aktuálne najväčší model automobilky z Rüsselsheimu. V závislosti od preferencí je dostupný v benzínovej, naftovej aj plug-in hybridnej pohonnej verzii. U nás v Opel Auto Becchi Žilina vám radi pomôžeme s výberom najvhodnejšej motorizácie aj výbavy. Vybrať si môžete aj z ihneď dostupných skladových vozidiel Opel Grandland.

Opel Grandland patrí do kategórie kompaktných, skôr cestných SUV. Aj Grandland využíva nový charakteristický Opel Vizor dizajn exteriéru. Ostré hrany v prednej časti s jasným podpisom LED denného svietenia.
Medzi hlavné prednosti patrí orientácia na komfort vodiča a posádky. Pokročilé jazdné asistenty vrátane adaptívneho tempomatu zabezpečujú bezpečný presun v mestskej alebo prímestskej premávke. Matrixové IntelliLux Pixel svetlá dokážu prirodzene tieňovať vozidlá idúce pred vami a maximalizovať tak viditeľnosť v noci. Za zmienku tiež stoja komfortné AGR sedadlá a automatický parkovací asistent, ktorý pozdĺžne aj kolmo zaparkuje za vás.

Podvozok a jazdné vlastnosti poskytujú všetko, čo potrebujete na jazdu bez obmedzovania. Maximálna rýchlosť v závislosti od motorizácie sa pohybuje od 188 do 195 km/h a zrýchlenie z 0-100 km/h 10,1 – 11,5 sekundy. Palivová nádrž má objem 53 litrov a objem batožinového priestoru je 514 litrov a po sklopení zadných sedadiel 1652 litrov. K dispozícii je bohaté množstvo príslušenstva,  napríklad uchytenia na strechu pre získanie ešte viac prepravných možností.

Zdá sa vám pre vás Opel Grandland príliš veľký na jazdu do mesta? V tom prípade vás určite zaujme menší súrodenec Opel Mokka.

Hľadáte vozidlo v obdobnej veľkosti, ktoré je ešte viac digitalizované a navyše vyrábané na Slovensku? Skúste si pozrieť model Kia Sportage. Poprípade ak hľadáte SUV, ktoré je stavané aj na nespevnené cesty, odporúčame Jeep Compass.

Opel Grandland Plug-in Hybrid

Po stránke výbavy Opel Grandland Hybrid ponúka to isté ako v prípade nehybridnej verzie. Rozdiel je najmä vo výkone, ale aj v priestore v interiéri. Plug-iny hybridný pohon má kombinovaný výkon 224 koní. Maximálna rýchlosť je 225 km/h, zrýchlenie z 0-100 km/h za 8,9 sekundy. Kombinovaná spotreba v plug-in hybridnom režime je 1,5-1,9 l/100 km. Zmenšená je palivová nádrž na 43 litrov a batožinový priestor na 390/1528 litrov.

Zistite, aký je rozdiel medzi hybridom, plug-in hybridom a elektromobilom.

Opel Grandland GSe

Po stránke veľkosti nádrže a priestoru sú modely PHEV a GSe identické. Hlavný rozdiel je vo výkone a v pohone – Grandland GSe má pohon všetkých kolies, 2 elektromotory a benzínový 4-valcový motor preplňovaný turbom. Systémový výkon je 300 koní, zrýchlenie z 0-100 km/h za 6,1 sekundy a maximálna rýchlosť 235 km/h a čisto na elektrinu 135 km/h. Nabitie s voliteľnou palubnou nabíjačkou 7,4 kW a nabíjacím káblom režimu 3; cca. 2–4 h. Max.výkon nabíjania určuje palubná nabíjačka. Voliteľná kapacita nabíjania max. 7,4 kW je možné dosiahnuť iba pomocou nabíjacej stanice/Wallboxu s výkonom 22kW.