Opel Astra Sports Tourer

🔋 Motor, pohon, prevodovka
Benzín: 1.2 TURBO (110/130 koní), 6-stupňová manuálna alebo 8-stupňová automatická prevodovka, predný pohon
Diesel: 1.5 CDTI (130 koní), 8-stupňová automatická prevodovka, predný pohon
Plug-in hybrid (GSE 225 koní): 1.6 TURBO (180 koní) + elektromotor (45 koní)
Electric: 156 koní

🧰 Servis a záruka
Spaľovacie motory: 2 roky bez obmedzenia nájazdu km + 3 roky na motor, prevodovku a rozvody do 150 000 km.
Plug-in hybrid: 2 roky bez obmedzenia nájazdu km + 3 roky na motor, prevodovku a rozvody do 200 000 km.

💲Financovanie Opel
Opel FLEXLEASE (leasing)
Opel Paušál (operatívny leasing)

🛜 Mobilná aplikácia
myOpel

⭐ Bezpečnosť
Pokročilý automatizovaný systém riadenia vozidla Intelli-Drive 2.0 a LED Matrix svetlá IntelliLux Pixel až so 168 adaptívnymi segmentami pre dokonalé osvetlenie vozovky.

📱 Infotainment
Pure Panel (10″) s 10″ digitálnym prístrojovým panelom (IntelliHUD). Navigácia s hlasovým asistentom, s bezdrôtovým Android Auto a Apple CarPlay. Intelli-HUD – zobrazenie 4 kamier, vďaka ktorým viete kontrolovať okolie vozidla z obrazovky a ľahko manévrovať pri parkovaní.

💺Komfort
Sedadlá s certifikáciou AGR – nemecká asociácia AGR združuje lekárov a terapeutov so špecializáciou na bolesti chrbta. Tieto sedadlá zaručujú správne a pohodlné sedenie za volantom pre eliminovanie bolesti chrbta. Čalúnenie týchto sedadiel môže byť aj v prémiovej koži Nappa.
Intelli-Air – systém sledovania kvality vzduchu „Clean Cabin“.

🛥️ Možnosť ťažného zariadenia

OPEL ASTRA SPORTS TOURER

Objavte Opel Astra kombi v Žiline v Auto Becchi. Opel Astra Sports Tourer je kombi verzia modelu Opel Astra. Opel Astra kombi je ideálne vozidlo pre dlhé rodinné cestovanie. Vďaka základnému batožinovému priestoru o objeme 597 litrov a so sklopenými zadnými sedadlami až 1 634 litrov (pre čisto spaľovacie verzie) sa nemusíte obávať, že by ste všetku batožinu rodinu nezmestili do kufra.

Pre zadných pasažierov sú vzadu pripravené výduchy klimatizácie, ktoré sa dajú vypnúť. Štandardne sa vzadu nachádza 1 USB-C konektor pre nabíjanie mobilných zariadení. V strednom operadle nechýba výklopná lakťová opierka s 2 držiakmi na nápoje. Sedadlá sú štandardne sklopné v pomere 60:40. ISOFIX sa štandardne nachádza na zadných sedadlách. Sedadlá sú po kvalitatívnej stránke na veľmi vysokej úrovni, určite odporúčame si ich vyskúšať v našom salóne Opel v Žiline na ulici Vysokoškolákov 60. Obe predné sedadlá (v závislosti od výbavy) disponujú certifikovanými AGR sedadlami, ktoré zabezpečujú pohodlné sedenie bez bolesti chrbta najmä vďaka širokej škále nastavenia.

Oproti konkurencii sa Astra Sports Tourer odlišuje aj v bohatej ponuke príslušenstva. Okrem ťažného zariadenia sa dá na Astru aplikovať napríklad strešný nosič s boxom, nosič na bicykle za autom a v interiéri rôzne držiaky najmä pre cestujúcich vzadu.

Po stránke nadštandardného komfortu a bezpečnosti má Astra k dispozícii adaptívne IntelliLux Pixel LED predné svetlomety, ktoré patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Vďaka nim ani dlhé nočné cestovanie najmä v zime nie je problém. Za zmienku stojí aj Intelli-Air systém sledovania kvality vzduchu „Clean Cabin“ v interiéri. Nechýbajú ani predné a zadné parkovacie senzory a za príplatok je dostupná aj 360-stupňová parkovacia kamera. Viac technických informácií nájdete v charakteristike modelu Opel Astra hatchback.

Opel Astra Sports Tourer disponuje širokou paletou motorizácii. K dispozíci sú benzínové, naftové, plug-in hybridné, ale aj elektrická verzia. Či už teda hľadáte diaľničný krížnik alebo rodinný mestský taxík, z ponuky si určite vyberiete. Okrem toho Opel Astra Sports Tourer v čisto spaľovacích verziách ponúka 52 litrovú nádrž a teoretický dojazd pri naftovej verzii až vyše 1 000 kilometrov na jedno natankovanie.

Opel Astra Sports Tourer GSe – športový praktik

Ako skĺbiť výkon a praktickosť? Najvýkonnejšie verzie Opel Astra Sports Tourer vo verzii GSe ponúkajú kombinovaný výkon 180 koní alebo 225 koní zo 4-valcového 1.6 preplňovaného motora v kombinácii s elektromotorom. Vozidlo je schopné jazdiť po nabití aj čisto na elektrinu do rýchlosti 135 km/h. Maximálna rýchlosť sústavy je 225 resp. 235 km/h. Zrýchlenie z 0-100 km/h za 7,7 resp 7,6 sekundy. Plug-in hybridný systém (PHEV) je štandardne spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou.

Objem batožinového priestoru je v tejto verzii 516 litrov a so sklopenými zadnými sedadlami 1 553 litrov.

Lithium-Ion akumulátor má kapacitu 12,4 kWh, nabiť z wallboxu sa dá za 3 hodiny a 50 minút a dojazd čisto na elektrinu je 64 kilometrov.

Opel Astra Sports Tourer Electric

Opel Astra Sport Tourer v čisto elektrickej verzii bude dostupná na Slovensku na začiatku roka 2024. Technika by mala ostať zachovaná ako v prípade hatchbacku, samozrejme, mierne odlišné budú hodnoty zrýchlenia a spotreby. Deklarovaný dojazd by mal byť nad 400 kilometrov, rýchle nabitie z 20 % na 80 % trvá len 30 minút a výkon vozidla činí 156 koní. Maximálna rýchlosť by mala byť na úrovni 170 km/h a zrýchlenie z 0-100 km/h za 9,3 sekundy.

Elektrická energia sa skladuje v lítium-iónovom akumulátore s kapacitou 54 kWh, ktorý je rozdelený na 102 článkov usporiadaných v 17 moduloch. Spotreba energie je iba 12,7 kWh na 100 km. Astra Sports Tourer Electric dokáže dosiahnuť 80 % kapacity počas približne 30 minút na rýchlonabíjacej stanici s maximálnym výkonom 100 kW. Vozidlo je štandardne vybavené trojfázovou palubnou nabíjačkou s výkonom 11 kW pre wallbox.

Pre viac informácií o možnostiach financovania kontaktujte našich predajcov Opel Auto Becchi.
Pozrite si skladové vozidlá Opel Astra.