Kia Sorento Plug-in Hybrid

Kia Sorento Hybrid 2025

🐎 Výkon a pohon
1.6 T-GDI – benzínový preplňovaný 4-valec, 252 koní – 367 Nm, pohon všetkých kolies, 6-stupňová dvojspojková automatická prevodovka

🧰 Servis a záruka
7-ročná záruka Kia alebo 150 000 km (prvé 3 roky bez obmedzenia km)
7-ročná záruka na trakčný akumulátor (70 % kapacity)
5-ročná záruka na lak a 12-ročná záruka na prehrdzavenie
7-ročná aktualizácia máp

💲Financovanie Kia
Kia Select, mesačné splátky, štvrtiny, úver, operatívny leasing

🛜 Mobilná aplikácia
Kia Connect

⭐ Bezpečnosť
rozpoznávanie vodiča podľa odtlačku prsta, digitálny kľúč, 9 airbagov, inteligentný parkovací systém s diaľkovým ovládaním, inteligentný adaptívny tempomat na základe máp, asistent jazdy na diaľnici s podporou zmeny jazdného pruhu

📱 Infotainment
Plne digitálny palubný počítač 2x 12,3” LCD displej, Apple CarPlay, Android Auto, bezdrôtové aktualizácie prostredníctvom vzduchu (OTA)

💺Komfort a technológie
Audiosystém BOSE s externým zosilňovačom a 12 reproduktormi, 6-miestna verzia s relaxačnými sedadlami v druhom rade, digitálne vnútorné spätné zrkadlo, čalúnenie sedadiel prémiovou kožou Nappa inteligentný parkovací asistent s diaľkovým ovládaním, 360° parkovacia kamera, prémiové, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťovou, relaxačnou a masážnou funkciou vrátane bedrovej opierky, automatické udržiavanie svetlej výšky zadnej nápravy, ventilované predné sedadlá

Kia Sorento Plug-in Hybrid

Modernizácia modelu Kia Sorento spočíva najmä v zmenenej prednej maske, ktorá teraz viac nadväzuje na elektrickú vlajkovú loď, model Kia EV9. Nová prístrojová doska, materiály a prémiová koža Nappa na sedadlách vás presvedčia, že Kia Sorento je vlajková loď značky so spaľovacím motorom. Plug-in hybridné riešenie (PHEV) je vhodné najmä pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí denne dochádzajú do práce autom niekoľko desiatok kilometrov. Objavte nový model Kia Sorento Plug-in Hybrid u nás v Auto Becchi v Žiline. Hlavnou výhodou PHEV je možnosť domáceho nabíjania a jazdy čisto na elektrinu.

Prvky výbavy sú totožné s naftovou verziou nového Sorenta. Rozdiel je v dynamických prvkoch, v spotrebe a aj v objeme batožinového priestoru. Plug-in hybridná verzia má o 59 koní vyšší výkon, ale o 73 Nm nižší točivý moment. Napriek tomu je zrýchlenie z 0-100 km/h lepšie, než v prípade naftovej verzie – 8,8 sekundy vs. 9,5 sekundy. Maximálna rýchlosť  PHEV verzie Sorenta je 193 km/h a naftovej verzie 201 km/h.

Sorento plug-in hybrid má 47 litrovú nádrž a batériu o kapacite 13,8 kWh. Čisto elektrický dojazd podľa WLTP je 57 kilometrov (70 kilometrov v meste). Kombinovaná priemerná spotreba 7,6 l/100 km. Trvanie nabíjania v prípade AC nabíjania (ICCB kábel – 2,8 kW) je 5 hodín a 2 minúty, v prípade AC nabíjania cez wallbox (3,3 kW, 16 A) trvá 3 hodiny a 25 minút. Wallbox je možné prikúpiť ako príslušenstvo k modelu Sorento plug-in hybrid.

Objem batožinového priestoru 5-miestnej verzie je 693 litrov, 6 a 7-miestnej verzie 898 litrov so sklopenými sedadlami, s rozloženými sedadlami 175 litrov.

Pozrite si skladové vozidlá Kia Sorento.